Francais Espanol

Sen Nocy Letniej Dramaterapia
     
 

  *

[ do 2000 r. pod nazwą GRUPA TEATRALNA]  istnieje już 27 lat .  Założony, w październiku 1984 r. przez psycholog  Annę Bielańską i zawodowego reżysera teatralnego  Krzysztofa Rogoża , jako ambulatoryjna grupa dramaterapii przeznaczona dla osób, które przebyły kryzys psychotyczny, przeistoczył się z czasem w teatr regularnie grający przed otwartą publicznością.

Psychoterapia i rehabilitacja łączą się tutaj w jeden wspólny sposób pomagania, leczenia rozbitej tożsamości a  głównym „narzędziem” terapii jest gra aktorska. Wysiłek terapeutyczny skierowany jest na to aby  to, co dzieje się w przedstawieniu, granie roli przez pacjenta wzbudziło jego możliwości,  urozmaiciło  świat przeżyć i pomogło zrozumieć siebie i innych lepiej. Wzmocnienie struktury „ja”, rozwój osobowy jest istotą takiego zakorzeniania się we własnej tożsamości, rozbudowywania jej o nowe obszary, które w konsekwencji mogą dać większą harmonię wewnętrzną, mniej nawrotów psychozy, lepsze funkcjonowanie w rzeczywistości.

W latach swojego powstania był przedsięwzięciem pionierskim, zwłaszcza, że w owym czasie w środowisku psychiatrycznym było wiele wątpliwości  na temat zastosowania dramaterapii we wspomaganiu leczenia schizofrenii.

Mimo, iż zastosowanie teatru w terapii znacząco zyskało, w ostatnim ćwierćwieczu  na popularności, Teatr Psyche w swoim połączeniu głębokiej terapii z wysoką jakością artystyczną, pozostaje przedsięwzięciem unikalnym na skalę światową.    

*Psyche , po grecku dusza. W starożytnej Grecji przedstawiana była pod postacią motyla.

 

          

 
   
  DRAMATERAPIA
  REPERTUAR
  JAK PRACUJEMY
  ZESPÓŁ
  HISTORIA
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STRONA GŁÓWNA

 

 
 

 

     

 

Teatr Psyche jest finansowany przez:

www.stowarzyszenie-rozwoju.eu

 

Przekaż swój 1% podatku dla

Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju

Psychiatrii i Opieki Środowiskowej

KRS 0000146448

 

Sen Nocy Letniej Dramaterapia